OZNAM//4// Nové meno

Ahojky!
Ja viem, tento oznam je DOSŤ nečakaný a popravde....nečakala som ho ani ja. Keďže som povedala, že od septembra pôjdem na hiatus, tak je tento oznam dosť zarážajúci, však?

Určite ste si všimli, že som zmenila názov blogu a dokonca aj moja skupina na DoramaAkihabara sa zmenila na UglyDuckling aka UD. Na zmene prihlasovacieho mena sa ešte pracuje, lebo programátor má dosť práce.


1. Prečo som zmenila Dakshi na Škaredé Káčatko?

- Prezývka Dakshi pre mňa navždy bude mať miesto v mojom srdci. S touto prezývkou som začala ako prekladateľka a povedzme si, začiatky nie sú nikdy ľahké. Počas strednej školy sa ale z tejto prezývky stalo niečo, čo sa nikdy stať nemalo - nadávka. Keďže už počas školy som sa aktívne venovala písaniu a profesionálnemu prekladu, veľa ľudí ma za to nenávidelo.Prečo? Pretože ako jediná som si týmto zarábala a tak sa táto prezývka stala nadávkou a posmešným vyjadrením. Poviem Vám, že už chcem zahodiť môj starý štít a zahodiť zlé spomienky za hlavu. Počas tohto leta som zabudla na veľmi dôležitú veci ľudia. Prečo som začala prekladať. Neprekladám pre to, aby som dostala slávu, alebo aby som mala najviac hotových projektov. Robím to pre ľudí a pretože im chcem pomôcť. Prekladám už niekoľko rokov (aj mimo Aki) a naozaj som zažila kritiku, ale aj chválu. No keďže vďaka "Dakshi" ma ľudia väčšinou vidia iba zle, Škaredé Káčatko je niečo ako nový štít. Tak, ako Andersen povedal, aj z toho škaredého káčatka vzniklo niečo nádherné. Vždy som myslela iba negatívne - "Čo si o mne budú myslieť?" "Som najhoršia" "Nikdy ma ľudia nebudú mať radi" atď. Tieto vety ma zabíjali. Pretože ak si toto budem hovoriť, tak naozaj zabudnem, že ten preklad robím pre VÁS. A myslím si, že ľudia sú vďačný za každý preklad aj keď sa tam vyskytne chybička. V mojom prípade som si plne vedomá, že moje prvotné preklady sú hrozné, ale som na to hrdá a prečo? Pretože moje staršie ja si uvedomuje, v čom som urobila chybu a DOKÁŽEM ju napraviť. Vôľa napraviť samého seba je tá najzákladnejšia cesta k dobrému životu.

Preto kašlem na negatívne názory, ktoré vždy budú existovať. Pretože ľudia sú takí a jednoducho sa to musím naučiť akceptovať. Robím najlepšie ako viem, a som na to hrdá. Pretože každým dňom sa učím niečo nové. Tak ako Škaredé Káčatko z rozprávky sa chcem naučiť prijať samú seba a začať žiť život s nadhľadom a čo najdôležitejšie, prekladať pre VÁS a nie pre nutnosť mať niečo preložené. Nikdy som nepatrila medzi najlepších a nikdy nebudem. Ani keby som mala Phd. ani vtedy nebudem vedieť nič. Človek nežije tak dlho, aby vedel všetko predsa, no nie?

POZNÁMKA = Rozvrh na korektúru stále platí :)

Komentáre

 1. Vítej na světě Šeredné káčátko :) Přeji Ti zdařilý start v novém začátku :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, ďakujeeeem!
   Vždy ma poteší, keď sem prídeš hehe.

   Odstrániť
 2. Dosť ma mrzí, že si mala so svojou bývalou prezývkou takéto problémy, pretože sa aj mne páči. Ale ako to už býva, ľudia sú rôzni, nikdy nás nebudú mať všetci radi.
  Som rada, že si sa rozhodla zmeniť meno aj zmýšľanie a naďalej pokračuješ v tom, čo robíš. Prajem ti veľa úspechov a šťastných momentov.

  P.S Tá veta že mal programátor veľa práce, to poukazuje na zmenu mena na Aki či nie?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, pán programátor je v podstate Veľký Bubák :)
   Ďakujem za krásne prianie a aj tebe prajem do Nového Roku len krásne chvíle plné radosti a nie smútku!

   Odstrániť

Zverejnenie komentára